"Restoran Grimm u OŠ Malešnica"

Autor: Valentina Namesnik, 6. 6. 2023.

Učenici 1.c razreda su danas imali priliku biti prvi gosti u restoranu Grimm. Najprije su se upoznali s braćom Grimm te njihovim najpoznatijim bajkama. Razgovarali smo i o čarobnom svijetu bajki te što bajke znače.

Nakon dobrodošlice i kratkog uvoda konobarica (učiteljica) svakom je učeniku podijelila jelovnik, a pritom ih upitala i što bi popili. Zatim je svakom uslužila sokić za osvježenje.

Učenici su pažljivo čitali jelovnik te je svatko samostalno izabrao lektiru koju će pročitati kod kuće i prezentirati u školi na kraju mjeseca.

Nakon što su se odlučili za svoju narudžbu došlo je vrijeme i za kušanje. Ovisno o lektiri koju su odabrali učenici su dobili i pripadajuće jelo. Prema tome, učenici koju su odabrali Snjeguljicu dobili su jabuku, učenici koji su odabrali Palčića dobili su keksiće, a učenici koji su odabrali Trnoružicu dobili su rođendanski muffin.

Nakon što smo se dobro najeli i popili došlo je vrijeme i da se usluga plati. Učenici su na satu dobili izrezane papirnate novce. Učiteljica je svakom učeniku ispisala račun te su učenici samostalno računali koliko točno novca trebaju dati.

Na samom kraju, svi su učenici imali priliku kušati i ostale specijalitete neovisno o lektiri koju su odabrali .

Malo je reći da nam je bilo zabavno, a sat su završili pitanjem i izjavom: "Možemo li ovako svaki dan? Ovo mi je najbolji dan u životu."

Fotografije su u nastavku.

Pripremila: Ana Svalina, učiteljica 1.c razreda

« Svibanj 2024 »