Posjet dječjoj knjižari Pričozemska

Autor: Valentina Namesnik, 19. 12. 2022.

Učenici koji pohađaju izvannastavnu aktivnost Naša mala knjižnica i sudjeluju u istoimenom projektu nakladničke kuće Ibis grafika dobili su poziv da 6. prosinca, na blagdan Svetoga Nikole, posjete knjižaru Pričozemska na zagrebačkim Ravnicama.

Učenike je u Pričozemskoj dočekala književnica Silvija Šesto. Zajednički su čitali knjigu Mačak u šeširu (Dr. Seuss) te razgovarali o knjigama, čitanju, pisanju i dotakli se raznih zanimljivih i duhovitih tema.

Nakladnička kuća Ibis grafika u suradnji sa svetim Nikolom za male je čitatelje pripremila poklončiće koje im je književnica Silvija podijelila i izmamila osmijeh na lice. Zajedno s roditeljima i knjižničarkom, druženje smo priveli kraju uz topli čaj i kekse.

Fotografije iz Pričozemske i učeničke dojmove pogledajte u nastavku.

Pripremila: Valentina Namesnik, stručna suradnica knjižničarka

U Pričozemskoj mi je bilo lijepo. Svidjelo mi se čitanje, atmosfera i pokloni.

Ana Šušnjar, 4.c

U Pričozemskoj mi se svidjelo jer tamo ima puno  lijepih i zanimljivih knjiga. Priča mi se svidjela jer je mačak super smiješan i pametan. Mačak je bio dobrog srca i usrećio je djecu. Volio bih da još nekad idemo u Pričozemsku.

Damjan Krčelić, 4.a

Meni je bilo odlično sa Silvijom Šesto. Najviše mi se svidjelo što u knjižari ima tako puno knjiga koje smo već pročitali na Našoj maloj knjižnici. Bilo mi je smiješno kad je Silvija čitala nevidljive poruke od svetoga Nikole. Bilo je ooodlično!

Gabriela Mikačić, 4.a

Svidjelo mi se kako smo lijepo razgovarali, zabavljali se, pili čaj i jeli kekse. Najviše mi se svidjelo što smo čitali i dobili poklončiće!

Loreta Huljev, 4.a

U Pričozemskoj mi je bilo jako lijepo, zabavno i zanimljivo. Književnica Silvija Šesto mi je jako zanimljiva.

Lucija Markić, 4.a

« Svibanj 2024 »