Radioigre

Autor: Valentina Namesnik, 4. 11. 2022.

Medijski izričaj i Kreativna radionica na njemačkom jeziku izvannastavne su aktivnosti u kojima učenici mogu pokazati svoju kreativnost i stvaralaštvo, iznijeti pregršt ideja prema kojima će osmisliti i realizirati video i audiouradak te pokazati svoje glumačke sposobnosti i interese u dramskim igrama ili mjuziklima. Sve su aktivnosti povezane s glazbom i jezicima.
Ove godine uključili smo i radioigre. Prvu radioigru „Snjeguljica s Jadrana“ snimili su učenici 5. C (voditeljica: Sanja Bosak), a drugu radioigru „Tko se boji vuka još“, na njemačkom jeziku,  učenici 6. D (voditeljica: Irena Pehar Miklenić).

Poslušajte videogre:

Radioigra "Snjeguljica s Jadrana"

Radiogra na njemačkom jeziku "Tko se boji vuka još"

U nastavku, klikom na "više", pročitajte dojmove učenika.

Pripremila: Sanja Bosak, prof. hrv. jezika

Dojmovi učenika 6. D o radioigri „Vuk i sedam kozlića“

Kada sam pristala sudjelovati u snimanju ove radioigre, nisam ni pomišljala da ću se toliko nasmijati i uživati tijekom snimanja. Zadovoljna sam završnim produktom i impresionirana trudom profesorica pri izradi. Posebno mi se sviđaju zvučni efekti i montaža. Nadam se da ću biti u mogućnosti sudjelovati i u budućim projektima jer mi je stvarno bilo zabavno sudjelovati u ovom projektu.

Ita Marunić

Svidio mi se scenarij ove moderne verzije klasične bajke zbog svoje humorističnosti i količine teksta pojedinih likova. Nije ga bilo previše, no ipak se moralo dobro naučiti što za mene nije bio problem. Dugo smo obrađivali ovaj tekst tako da bude savršeno, što je nakon nekoliko sati uspjelo. Naravno, morali smo se malo i odmoriti od teškog posla, a najbolje je rješenje bio smijeh i zabava. Rezultati su me oduševili zbog svih zvučnih efekata i naše glume.

Leon Čubrić

Jako mi se svidjelo snimati priču „Vuk i sedam kozlića“. Zanimljiviji mi je izmijenjeni tekst koji je puno smješniji od originalnog. Morali smo doći ranije u školu, prije ostalih, no to mi nije bio problem. Bio mi je to veliki doživljaj i pamtit ću ga još dugo. Nadam se da ćemo još puno puta nešto ovako snimati.

Zara Filipović

Snimanje radioigre me jako veselilo jer je bilo zabavno i dinamično. Sretna sam što sam sudjelovala. Uživala sam s prijateljima snimajući.

Eva Šomić

Snimanje radioigre bilo je i zabavno i poučno. Mislio sam da će prvo biti lagano, ali trebalo je puno truda uložiti. Za mene je to novo zanimljivo iskustvo.

Lovro Ljubojević

Meni se ovaj projekt jako svidio, profesorice su bile fantastične i bilo je smiješno. Na kraju je dobro ispalo i htjela bih raditi nešto slično.

Tena Tisaj

Snimanje ove radioigre bilo je zahtjevno, ali i jako veselo. Svidjelo mi se kako su profesorice uložile puno truda u snimanje i zvučne efekte. Bilo mi je drago što sam sudjelovala u ovom projektu.

Jelena Vlahović

Meni se jako svidjelo kako smo to radili i snimali. Bilo je dugo, ali istovremeno i duhovito.

Borna Papec

Tijekom snimanja nisam ni očekivao da će radioigra zvučati tako dobro. Dosta je dobro snimljeno s obzirom da nemamo profesionalnu opremu. Zvučni efekti su vrlo dobro odabrani i dobro ukomponirani. Cijela radioigra zvuči izvrsno i bolje nego što sam očekivao.

Lukas Malogorski

Svidjelo mi se sudjelovati u radioigri. Posebno mi se sviđaju efekti i zvukovi. Jako lijepo iskustvo.

Zara Anić

Za vrijeme snimanja bilo mi je zabavno i uživao sam. Nisam očekivao da će tako dobro ispasti.

Karlo Šverdek

Dojmovi učenika 5. C o radioigri „Snjeguljica s Jadrana“

Snimanje radioigre bilo nam je posebno iskustvo i nešto novo što nikada nismo pokušali. Tijekom snimanja i montaže bilo nam je zanimljivo i smiješno, morali smo proizvoditi razne zvukove, ali i pjevati. Naši pokušaji pjevanja nisu uspijevali pa smo zamolili prijatelje iz 5. A i učenika iz 7. A da nam pomognu i umjesto nas odrade taj dio. Sigurni smo da ćemo i dalje sudjelovati u takvim projektima. Osim što smo se dobro zabavili, puno smo i naučili. A profesorica je bila jako strpljiva iako smo ponavljali svoje rečenice puno puta. Jedva čekamo sljedeći projekt!

« Svibanj 2024 »