Prvaši u prvom posjetu školskoj knjižnici

Autor: Valentina Namesnik, 12. 2. 2021.

Od 1. do 5. veljače učenici prvih razreda po prvi su puta posjetili školsku knjižnicu.

Naučili su što se sve može raditi u knjižnici, koja su pravila ponašanja u knjižnici i koja je razlika između knjižnice i knjižare. Također, utvrdili smo koje knjige se mogu posuđivati u prvom razredu, a koje knjige služe samo za čitanje u knjižnici. Učenicima je primjerom pokazana posudba i vraćanje knjige te su svi učenici dobili svoje članske iskaznice i ostvarili prvu posudbu. Čitali smo i razgovarali o ulomku Miš u školskoj knjižnici (Nada Iveljić).

Učenici su dobili i zadačić da na svojim radovima prikažu što se može, a što se ne smije raditi u knjižnici. Radovi su izloženi na panou ispred školske knjižnice.

Napisala: Valentina Namesnik, knjižničarka

Prvaši u prvom posjetu školskoj knjižnici

Autor: Valentina Namesnik, 12. 2. 2021.

Napisala: Valentina Namesnik, knjižničarka

« Ožujak 2024 »