Dan ružičastih majica - 28. veljače 2024.

Autor: Valentina Namesnik, 27. 2. 2024.

Dan ružičastih majica obilježava se posljednje srijede u veljači, a cilj mu je promicanje borbe protiv vršnjačkog nasilja. Pozivamo učenike i djelatnike naše škole da u srijedu 28. veljače obuku ružičaste majice u znak potpore toj inicijativi.

Ovaj dan obilježava se od 2007. godine, kada je žrtva nasilja bio učenik koji je na prvi dan škole došao u ružičastoj majici, u znak podrške liječenju teško bolesne majke. Ružičaste majice, koje su solidarno s dječakom nosili njegovi školski kolege, postale su prepoznatljiv simbol borbe protiv vršnjačkog nasilja.

U nastavku ćemo objaviti fotografije razreda koji su se fotografirali u ružičastim majicama.

2. c (učiteljica Iskra Žderić Biberdžić)

4. a (učiteljica Branka Kamenečki Orlić)

5. c (učiteljica Miroslava Šovanj Spajić)