Učenici 4. E na druženju s ilustratoricom Jasminom Kosanović

Autor: Valentina Namesnik, 12. 12. 2023.

U utorak 5. prosinca učenici 4. E s učiteljicom Helenom Bušić posjetili su gradsku knjižnicu  Špansko jug i razgledali izložbu vrsne ilustratorice Jasmine Kosanović.

Ilustratorica je predstavili sebe i svoj rad te opisala učenicima postupak nastajanja ilustracija u slikovnicama. Izložene su ilustracije iz slikovnica Noć kad je lisac uhvatio mjesec, Raščupani lav, Djed i vještica, Divlja svinja ide na more, Ti moja prekrasna djevojčice i Ti moj predivni dječače.

Nakon izložbe učenici sudjelovali na radionici. Uvježbavali su crtačke tehnike i uvažavali savjete ilustratorice, a neki učenici su ozbiljno počeli razmišljati o karijeri ilustratora. S koliko žara i s kakvim veseljem su radili pogledajte u galeriji fotografija!

Tekst: Branka Janković Kursar, stručna suradnica knjižničarka

Fotografije: Helena Bušić, učiteljica 4.e