Posjet Goethe-Institutu

Autor: Valentina Namesnik, 5. 12. 2023.

U sklopu projekta „Kunst im Unterricht“ / „Umjetnost u nastavi“ učenici sedmih i osmih razreda posjetili su Goethe-Institut 20. studenoga 2023. s voditeljicama Irenom Pehar Miklenić, Irenom Sabadoš i Sanjom Bosak.

Sudjelovali su u radionici „Kunstrallye“ koju su gđe Klietz i Đorić osmislile kao četiri kružne postaje na kojima su učenici saznali mnoge zanimljivosti o životu slikara i arhitekta Friedensreicha Hundertwassera te slikara Gustava Klimta, njihovim navikama, djelima, pravcima kojima pripadaju, a uz to su mogli izraziti i svoja razmišljanja o njihovim djelima i sami se okušati u umjetničkom stvaralaštvu. Jedna je postaja bila posebno kreativna gdje su učenici prema motivima slika navedenih slikara oslikavali vlastita umjetnička djela.

Osim što su mnogo naučili o umjetnosti, prošetali su i bibliotekom Goethe-Instituta gdje su uz pomoć tableta i zanimljivih pitanja istraživali knjižnicu, otkrili načine obilježavanja knjiga te se upoznali s ustrojem knjižnice. Dobili su popratne materijale na kojima su radili. I to sve – na njemačkom jeziku!

U nastavku pogledajte fotografije, a kratki film je na poveznici.

Pripremile: Irena Pehar Miklenić, prof. njemačkoga jezika i Sanja Bosak, prof. hrvatskoga jezika