WocaBee: aplikacija za učenje vokabulara

Autor: Valentina Namesnik, 29. 11. 2023.

Od 20. do 24.11.2023. u našoj školi isprobana je besplatna demo verzija inovativne online aplikacije za učenje vokabulara zvana Wocabee.app.

Učenici 5.D i 5.B razreda sudjelovali su u WocaBee državnom natjecanju pod mentorstvom učiteljice njemačkog jezika Katarine Oreb i od 70 razreda u cijeloj Hrvatskoj završili su na visokom 7. i 9. mjestu. Sam izazov je bio zabavan i edukativan, a učenici su pokazali veliku motiviranost.

Na aplikaciji se mogu neograničeni broj puta čitati i slušati riječi iz paketa koje postavlja učiteljica, igrati igrice i rješavati testovi. Također se može zadavati domaća zadaća. Prva 3 najbolja razreda iz Hrvatske ulaze u međunarodno finale, a pobjednički razredi osvajaju vrijedne nagrade u visini do 2500 eura. Uz malo sreće, svaki sudionik ima još priliku na izvlačenju osvojiti električni romobil, mobitel ili zvučnik što je učenike dodatno motiviralo.

Sudjelujući na ovakvom tipu natjecanja, učenici su na njima blizak i zabavan način usvojili novi vokabular vezan za teme iz godišnjeg plana i programa te razvili osjećaj za timski rad i natjecateljski duh. Osim toga, naučili su da mobitele i tablete mogu koristiti i u edukativne svrhe. Nadamo se da je ovo tek početak i da će se ostali razredi također uključiti u buduća natjecanja te da im učenje vokabulara više neće biti bauk. Svim učenicima čestitamo na rezultatu u državnom prvenstvu i želimo puno sreće u izvlačenju nagrada.

Fotografije pogledajte u nastavku.

Pripremila: Katarina Oreb, učiteljica njemačkog jezika