ŽUPANIJSKO NATJECANJE U POZNAVANJU NJEMAČKOGA JEZIKA 2015./2016.

Autor: Dunja Ravlić Sesar, 1. 7. 2016.

Dobrodošlicu učenicima i njihovim mentorima na Županijsko natjecanje u poznavanju njemačkoga jezika koje se održalo u našoj školi 2. ožujka 2016. poželjeli su ove godine učenici sedmih razreda svojim filmom „Rund um die Schule“ („Školarije“) čiji su scenarij napravili pod stručnim vodstvom svojih profesorica Irene Pehar Miklenić, prof. njemačkoga jezika i Sanje Bosak, prof. hrvatskoga jezika, preveli ga uz pomoć prof. njemačkoga jezika Katice Merkl Guzsvany i Marte Guzsvany te snimili i montirali uz pomoć prof. Sanja Bosak.

Ono što ovaj film čini različitim jest sudjelovanje dvadesetak djelatnika naše škole, od ravnatelja, preko učitelja do spremačica, koji su dokazali da za učenje njemačkoga jezika nikada nije kasno. Naime, rijetko tko od njih dosad se susreo s njemačkim jezikom što je film učinilo zanimljivijim i zabavnijim. Njihova je uloga bila izgovoriti ili pročitati rečenicu-dvije o različitim školskim situacijama (poput markiranja, pisanja šalabahtera, zakašnjavanja u školu, prehrane te školskih simpatija) dok su glavne igrane scene izvodili učenici sedmih razreda uz pomoć nekih djelatnika škole (Sanje Lukić, prof. kemije, Irene Pehar Miklenić, prof. njemačkoga jezika, Ankica Markač, prof. hrvatskoga jezika te spremačica, gđe Zdenke Baran i gđe Jadranke Bočkaj). Nije bilo teško osmisliti ovakav film jer su sve scene vjerodostojne, tj. viđene su u stvarnim situacijama.

O FILMU

Film „Školarije“ cijeli je na njemačkom jeziku s hrvatskim titlom, traje 21 minutu i podijeljen je u pet scena. Najavne dijelove prije samih scena komentirali su djelatnici:

Ankica Markač, prof. hrvatskoga jezika,

Irena Pehar Miklenić, prof. njemačkoga jezika,

Ruža Bule i Ana Bakarić, prof. biologije,

Iva Babić, prof. geografije,

Ante Smoljo i Lidija Zonjić, prof. geografije i povijesti,

Ivan Maloča, prof. matematike,

Sanja Lukić, prof. kemije,

Marija Hršak, prof. vjeronauka,

Marica Antić i Ivan Kostanjski, prof. tehničke kulture i informatike,

Petra Budiselić Gržan, prof. likovne kulture,

Davorka Matijević, prof. glazbene kulture,

Lili Ovčarić, prof. tjelesne i zdravstvene kulture,

Boro Šarušić, ravnatelj,

Zdenka Baran i Jadranka Bočkaj, spremačice;

i učenici 7.a: Tena Čogelja, Sara Milić, Tara Frančešević, Pia Čuljak, 7.b: Laura Smolek, 7.c: Vita Tomić, 7.d: Petar Markota.

Fotografije scena iz filma možete pogledati ovdje.

SCENE

1. SPICKZETTEL (ŠALABAHTER) - gl. uloga: prof. Sanja Lukić i učenici: Petra Mustapić, Šime Šikić, Laura Smolek

2. SCHWÄNZEN (MARKIRANJE) - gl. uloga: spremačice Zdenka Baran i Jadranka Bočkaj i učenici: Dominik Šavorić, Filip Drenski i Antonio Katalinić

3. ZUSPÄTKOMMEN (ZAKAŠNJAVANJE) - gl. uloga: prof. Irena Pehar Miklenić i učenici: Tara Frančešević, Ema Hanžek, Iva Miloš, Sara Milić i Miro Bakula

4. DIÄT (DIJETA) - gl. uloga: spremačica Jadranka Bočkaj i učenica Ena Bošnjak

5. LIEBE IN DER SCHULE (ŠKOLSKA LJUBAV) - gl. uloga: prof. Ankica Markač i učenici: Krešimir Hartl, Dora Bošković, Sena Kučuković, Lara Pintarić, Sara Draganović i Petar Markota

Savjetnica za njemački jezik, gđa prof. Vita Žiborski Kovačić, sedamdesetak profesora njemačkoga jezika te učenici-gosti osmih razreda iz osnovnih škola Grada Zagreba ocijenili su film izuzetno uspješnim, metodički primjerenim, zabavnim i kreativnim što sve nas, sudionike filma, čini jako ponosnima.

Zahvaljujemo svim učiteljima, spremačicama i ravnatelju jer bez njih ovaj film ne bi bio toliko uspješan.

Fotografije muke djelatnika po njemačkom možete pogledati ovdje.

učenici sedmih razreda i voditeljice:

Irena Pehar Miklenić i Sanja Bosak

ŽUPANIJSKO NATJECANJE U POZNAVANJU NJEMAČKOGA JEZIKA 2015./2016.

Autor: Dunja Ravlić Sesar, 1. 7. 2016.

O FILMU

Ankica Markač, prof. hrvatskoga jezika,

Irena Pehar Miklenić, prof. njemačkoga jezika,

Ruža Bule i Ana Bakarić, prof. biologije,

Iva Babić, prof. geografije,

Ante Smoljo i Lidija Zonjić, prof. geografije i povijesti,

Ivan Maloča, prof. matematike,

Sanja Lukić, prof. kemije,

Marija Hršak, prof. vjeronauka,

Marica Antić i Ivan Kostanjski, prof. tehničke kulture i informatike,

Petra Budiselić Gržan, prof. likovne kulture,

Davorka Matijević, prof. glazbene kulture,

Lili Ovčarić, prof. tjelesne i zdravstvene kulture,

Boro Šarušić, ravnatelj,

Zdenka Baran i Jadranka Bočkaj, spremačice;

Fotografije scena iz filma možete pogledati ovdje.

SCENE

4. DIÄT (DIJETA) - gl. uloga: spremačica Jadranka Bočkaj i učenica Ena Bošnjak

Fotografije muke djelatnika po njemačkom možete pogledati ovdje.

učenici sedmih razreda i voditeljice:

Irena Pehar Miklenić i Sanja Bosak

« Ožujak 2024 »